Arama

Yeni Windows Geliyor. Peki büyük bir güncelleme mi yoksa yeni bir ürün mü?

  • Paylaş:
post-title

2015 yılında duyurulan Windows 10, Microsoft’un en iyi işletim sistemlerinden biri olmayı başardı. Özellikle selefi olan Windows 8’den sonra kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarmış çok güzel bir işletim sistemiydi. Ancak tabiki son altı yılda gelişen teknolojiye göre yavaş kalması kaçınılmaz bir son. İşte Microsoft’da bunu düşünmüş olmalı ki önümüzdeki günlerde yeni bir windows tanıtması bekleniyor. Ancak bu yeni windows hakkında farklı farklı iddialar var.

İddialardan birincisi Microsoft’un Windows 10X adında yepyeni bir işletim sistemi sunacak olması. Windows 10X hakkında diyorlar ki; Microsoft’un bilgisayarların dışında telefon ve tabletlerde de çalışabilecek, hem daha esnek hem daha hafif bir işletim sistemi olacak. 

Başka bir iddiaya göre de diyorlar ki, Microsoft yeni bir işletim sistemi değilde, Windows 10’a büyük bir güncelleme getirecek. Yani Sun Valley güncellemesi. Bu iddiayı ortaya atanlarda diyorlar ki; Microsoft yeni güncellemesiyle büyük bir değişim yapacak. Hatta sistemin arayüzünde ve ikonlarında da büyük bir değişim bekleniyor. 

Microsoft’un bu yeni ürünü içinde bulunduğumuz bu bahar aylarında tanıtması bekleniyor. Bakalım hangi iddia gerçek olacak.

Bir yorum bırak