Arama

Yeni sosyal medya platformu Clubhouse Nedir? Nasıl üye olunur?

  • Paylaş:
post-title

Bu haberimizin konu son zamanların en popüler uygulamalarından olan Clubhouse. Clubhouse nedir, nasıl yüklenir, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını açıklıyoruz.

Clubhouse nedir?

Clubhouse uzun süredir Alpha Exploration şirketinin kurucuların Paul Davison ve Rohan Seth tarafından geliştirilen, 2020 yılı içerisinde de yayınlanan yeni bir sosyal medya platformudur. Bu yeni sosyal medya platformu, hali hazırda popüler Facebook, Twitter ve Instagram gibi uygulamalardan farklı olarak kullanıcıların yazı ve resim paylaşmasına izin vermiyor. 

Uygulamanın temel çalışma mantığı şöyle; uygulamaya kaydolabilen kullanıcılar sadece canlı sohbet odalarına katılarak sesli sohbet yapabiliyorlar. İster hali hazırda var olan sohbet odalarına girebilir isterseniz de kendiniz bir sohbet odası oluşturarak katılımcılarınızla sohbet edebilirsiniz.

Uygulamada bir sohbet odasına katıldığınız 3 ana rolde katılabiliyorsunuz. Moderatör, katılımcı ve dinleyici. Moderatör iseniz odada her türlü yetkiniz mevcut bulunuyor. Katılımcı iseniz odada izin alarak konuşmaya katılabiliyorsunuz. Dinleyici iseniz sadece konuşanları dinleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın en dikkat çeken özelliği ise sadece davetiye ile kullanıcı kabul ediyor olması. Eğer elinizde bir davetiyeniz varsa direk uygulamaya kayıt olabiliyorsunuz. Ancak davetiyeniz yoksa uygulamaya kayıt olduktan sonra sizi bekleme havuzuna alıp davetiye almanızı bekliyorlar. Aslında günümüzde herkesin uygulamasına kullanıcı çekmeye çalıştığı bu piyasada çok cüretkar bir adım bu. Ama belkide uygulamayı cazip kılan en büyük özelliği de bu. 

Clubhouse hangi platformlarda var?

Clubhouse şu an için sadece iOS platformunda kullanılabiliyor. Yani şu an için ancak iPhone kullanıcıları bu uygulamayı kullanabilecekler. Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Android versiyonu da geliştiriliyormuş. Yani kısa zaman için de Android platformunda da uygulama kullanılabilecek.

Bir yorum bırak