Arama

WhatsApp'ın Yeni Gizlilik Sözleşmesine Verilen Onay Geri Alınabiliyor mu?

  • Paylaş:
post-title

Dünya'nın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni yayınladığı gizlilik sözleşmesiyle son günlerde sürekli gündemde. Aslında bütün popüler uygulamalar tarafından sık sık güncellenen bu sözleşmeler bu kadar gündeme gelmezdi. WhatsApp'ı bu kez gündemden düşürmeyen ise bu sözleşmeyi onaylamayanlara 8 Şubat 2021'den itibaren uygulamayı kullandırmayacak olması. 

WhatsApp'ın Yeni Gizlilik Sözleşmesinde Neler Var?

WhatsApp'ın yeni yayınladığı bu gizlilik sözleşmesine göre, artık sizin uygulama üzerinden yaptığınız yazışmalardaki verileriniz kaydedilmenin ötesinde, Facebook şirketi tarafından reklam faaliyetleri için işlenecek. Yani sizin yazışmalarınızda geçen ürün isimleri farklı platformlarda reklam olarak karşınıza çıkacak. Ayrıca bu sözleşmeyi onayladığınzda Facebook üzerinden alışverişlerinizde ödeme yaptığınız hesabı WhatsApp'ta da kullanabileceksiniz. 

Gizlilik Sözleşmesine Onay Verenler Onayı Geri Alabiliyor mu?

WhatsApp'ı açtığı gibi karşısında bu sözleşmeye ait onay penceresini gören bazı kullanıcılar okumadan direk onay veriyorlar. Bu kullanıcılara bizden bir kötü haber. Artık bu onayı geri alamıyorsunuz. Yani bu sözleşmeye bi kere onay verdiyseniz malesef artık geri alamıyorsunuz. 

Bu yeni gizlilik sözleşmesi WhatsApp'a epey bir kullanıcı kaybettirecek gibi görünsede muhtemelen bunu önceden hesap etmişlerdir. Demek ki bu işin getirisi, götürüsünden daha fazla!

Bir yorum bırak