Logo
Blog

Twitter'da Fenomen Olmanın Yolları - 1

Merhaba arkadaşlar,

Malumunuz Twitter'da fenomek olmak artık bir çok insanın istediği bir durum. Peki nedir bu fenomen olmak ? Kabaca tanımlayacak olursak Twitter üzerine az kişiyi takip eden ama binlerce kişi tarafından takip edilen kişilere fenomen denir. 

Şimdiki anlatımımızda tam bu örneğe göre oluyor. Aşağıda sizlerle paylaşacağım kodları kullanarak önce takip etmediğiniz insanları takip edeceksiniz. Twitter'da altın kuraldır. Siz 100 kişiyi takip ederseniz en az 30-40 kişi size geri takip gönderir. Bu yolla siz önce binlerce insanı takip edeceksiniz. Sonra bu insanların bir kısmı size geri takip gönderecek. Ardından siz; sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen insanları takipten çıkaracaksınız. Böylece takipçi sayınız takip ettiğiniz kişilerin sayısını geçecek. Alın size fenomen olmanın güzel bir yolu wink

Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyorum;

1- Twitter'da takipçi sayısı çok olan bir sayfa seçin. Örneğin Galatasaray'ın resmi sayfasını (@GalatasaraySK) açın. Takipçilerini gördüğünüz sekmeyi açın ve sayfanın en altına kadar inin. (Tabi 6,57 Milyon takipçinin tamamını görmek için sayfanın en altına inmek zulüm olacaktır. smiley Bunun için aşağıdaki kodu kullanırsanız sayfanın en altına kadar inersiniz.)

Takipçileri gördüğünüz sayfada sağ tıklayıp "Öğeyi Denetle" yazısına tıklayın. Sayfanın altında çıkan kısımda "Console" yazan sekmeye gelin ve aşağıdaki kodu yapıştırıp enterlayın.

$(document).ready(function () { var zamanlayici = false; zamanlayici = setInterval(function () { var sayfaKaydirma = $(window).scrollTop(); if (sayfaKaydirma + $(window).height() == $(document).height() || sayfaKaydirma + $(window).height() > 90000 ) { clearInterval(zamanlayici); } else { sayfaKaydirma = sayfaKaydirma + 2000; $('html, body').animate({ scrollTop: sayfaKaydirma }, 1); } }, 570); });

2- Evet sayfanın en altına kadar indik. Şimdi yine açtığımız Console kısmına aşağıdaki kodu yapıştırarak ekrandaki kullanıcıları takip edelim.

__cnt__=0; jQuery('.stream span.button-text, span.follow-text').each(function  (i, ele) { ele = jQuery(ele); if (ele.css('display')!='block')  {console.log('already following:', i); return;} setTimeout(function () {ele.click();}, __cnt__++*500); })

3- Buraya kadar herşey güzel. Artık bir sürü kişiyi takip ediyoruz. Şimdi bu insanların size geri takip göndermesi için bir süre beklemenizi tavsiye ederim. Sonra sizi takip etmeyen kullanıcılardan takipinizi çekebilirsiniz. Şöyleki;

Kendi profilinize gidin ve takip ettiğiniz kişileri görmek için Takip Edilen sekmesine geçin. Yine sayfada sağ tık yapıp Öğeyi Denetle yazısına ardından da  Console sekmesine tıklayın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp enterlayın.

setInterval(function() { $(".FollowStatus").each(function(){ $(this).parents(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove(); }); $("div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button").click(); }, 20000); setInterval(function() { $(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove(); }, 30000); setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom); },5000); setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight); },1000);

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Kodlar tarafımcada denenmiştir, %100 çalışıyor. Yinede anlamadığınız veya yapamadığınız bir kısım olursa yorum bırakarak bizlere sorabilirsiniz. 

Fenomen olma konusunda yeni yazılarımızda görüşmek üzere yes

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Yazılıma Yeni Başlayanlar İçin Rehber Önceki Yazı
TC Kimlik Numarası Doğrulama Sonraki Yazı

6 Yorum

  1. Bunu instagrama uyarlayamazmıyız

  2. takip etme kodunda sıkıntı var sanırım calısmıyor

  3. Hocam takip etme kodunu yapıstırıyoruz ancak fazla kişiyi takip edemiyoruz şöyle ki; daha fazla kişiyi takip edemezsiniz. Uyarısı veriyor twitter bize bunu aşmak mümkün mü

  4. Spam diyrekden Twitterdan ban yıyoruz sayıalrı azaltmama ragmen mesela takıpı 500 500 yapyıor ama ben 20 yazdıgım halde ban yedim :)

  5. @mrx İnstagram için şuan böyle birşeye rastlamadım ben

  6. @cihat Aktaş ona hiç dikkat etmemiştim :)

Bir Yorumda Sen Bırak