Arama

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum'un Fragmanı Yayınlandı

  • Paylaş:
post-title

Yerli oyun şirketlerinden Proximity Games yeni oyunu olan Erzurum'un çıkış tarihini ve fragmanını yayınladı. Gelin detaylarını beraber inceleyelim. 

Uzun yıllardır ülkemizde video oyunlar geliştiren yerli oyun şirketi Proximity Games, yeni video oyunu olan Erzurum'un detaylarını Steam üzerinde yayınladı. Dondurucu soğuğuyla meşhur Erzurum'da  geçecek olan oyunda Taylan adındaki karakteri canlandırıyor olacağız. Oyunun başlangıcında Taylan, dondurucu soğuğun ortasında Erzurum'un ıssız bölgelerinde yürürken göktaşı düşmüş olan bir bölgeye denk geliyor ve hayatta kalma mücadelesi bundan sonra başlıyor. 

Bu süreden sonra dondurucu soğuk, açlık, susuzluk ve vahşi doğayla mücadele etmeye çalışan karakterimiz Taylan, etraftan odun, kömür gibi yakacak malzeme ve ilaç, silah ve yatacak yer arayarak hayatta kalmaya çalışıyor.

Oyunun haritası 9 kilometrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiş oldukça geniş bir harita. Oyun süresince 30'dan fazla keşfedilecek bölge mevcut. Ayrıca oyun içerisinde üç farklı oyun modu bulunuyor. Bunlardan biri hikaye modu, biri sonsuza kadar uzayan serbest modu, bir diğeri ise meydan okumalar modu. 

Oyun şuan için Steam'de yer alıyor. Oyunun geliştirici firması Proximity Games, oyunun çıkış tarihini 20 Ocak 2021 olarak yayınladı. 

Bir Erzurum'lu olarak, memleketimizin bir video oyuna konu edilmesi bizleri aşırı derecede heyecanlandırıyor. Oyun çıktıktan sonrada deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Oyunun Steam üzerindeki tanıtım videosu için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yorumlar

Bir Erzurum'lu olarak heyecanla bekliyorum. İnşallah güzel bişe çıkar ortaya

Serkan Tutal

28 Aralık 2020

İnşallah oyunda, ödül olarak Erzincankapıda çay içiriyorlardır :)

İsa BİNGÖL

30 Aralık 2020

Bir yorum bırak