Devam Et
Logo
Blog

Samsung Unpacked 2019 Etkinliği, yeni Galaxy Ürünleri ve Fiyatları

Merhaba sevgili dostlar;

Bildiğiniz gibi Samsung 20 Şubat 2019 tarihinde yeni Galaxy ürünlerini tanıtmak üzere San Francisco’da Unpacked 2019 adını verdiği bir etkinlik düzenledi. Bir çok katılımcının geldiği etkinlikte toplam da 5 adet yeni ürününü tanıtan Samsung, cihazlarının yep yeni özellikleriyle göz doldurdu.

Bütün cihazlarını tek tek ele alıp ayrıntılı anlatacağımız yazılarımıza geçmeden önce bu yazımızda ön tanıtım yapmak istedik.

Etkinlikte ilk konuşmayı yapan Samsung CEO’su Dj Koh etkileyici ve iddialı cümleleriyle ürünlerinin ve şirketlerinin önemini vurguladı. 2010 yılında Galax S Serisinin ilk cihazını piyasaya sürdüklerinden beri hep yeni teknolojileri cihazlarına entegre etmeye çalıştıklarından ve bunun böyle devam edeceğinden bahseden Dj Koh, bu sene tanıtılan cihazların geçtiğimiz 10 senenin son teknolojileri değil, önümüzdeki 10 senenin ilk teknolojileri olduğunu da vurguladı.

Katlanabilir Ekrana Sahip Yeni Galaxy Fold

Etkinlikte ilk tanıtılan cihaz Samsung Galaxy Fold oldu. Samsung bu yeni cihazıyla adeta gövde gösterisi yaptı. İlk defa katlanabilir ekran teknolojisini seri üretime yansıtan Samsung bu cihazıyla bir çok rakibine göz dağı vermiş oldu.

Samsung, Galaxy Fold adını verdiği yeni nesil bu cep telefonunda en göze çarpan özelliği tabiki katlanabilir ekran teknolojisinin kullanılmış olması. Bu sayede telefonunda çift ekrana yer veren Samsung, telefonun dış yüzeyinde diğerine nazaran daha küçük bir ekrana yer verirken, telefonun iç yüzeyinde katlanabilme özelliğine sahip olan daha geniş bir ekrana yer veriyor.

Galaxy Fold’un diğer bir önemli özelliği de, Samsung’un önceki modellerinde de görmeye alıştığımız çoklu görev modunun geliştirilmiş olması. Önceki modellerde, aynı ekranda iki uygulamayı çalıştırmaya imkan verirken, Fold; bu geniş ekranında üç farklı uygulamanın aynı anda çalıştırılmasına imkan sağlıyor.

Etkinlikte tanıtılına Galaxy Fold'un Amerika satış fiyatı ise 1940 $.

Vee Karşınızda Uzun Süredir Beklenen Galaxy S10

Unpacked 2019 etkinliğinde şirket CEO’su Dj Koh’un konuşmasının ardından sahneye gelen şirketin ürün pazarlama direktörü Suzanne De Silva, yeni Galaxy S10 hakkında detaylı bilgileri aktardı. Son iki modelde (S8 ve S9) hep iki farklı boyut ve donanımlarda cihazlar tanıtan Samsung, bu etkinlikte S10’un üç farklı modelini tanıttı. Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+.

Yeni cihazın şüphesiz ilk dikkat çeken özelliği neredeyse %100’e yakın bir ekran kasa oranına sahip Infinity Display (sonsuz ekran) kullanılmış olması. Telefonun ön yüzeyinde sadece kamera kısmının kullanılamadığı müthiş bir ekran yer alıyor. Bu ekranlar AMOLED Gorilla Glass 6 teknolojisine sahip olarak üretildi.

Ayrıca Samsung bu yeni Galaxy S10 ve S10+ modellerinde devasa bir işe daha imza attı. Eski S modellerinde telefonun arka yüzeyinde bulunan parmak izi okuyucusunu ön yüzeyde ekranın altına alarak direk ekran üzerinde parmak izi okuma yapabiliyor. Bu özellik malesef S10e modelinde bulunmuyor. S10e’de parmak izi okuyucusu telefonun yan yüzeyine konumlandırılmış.

S10e ve S10 modellerinde ön yüzeyde tek kamera bulunurken S10+’da önde çift kamera yer alıyor. Ve S10+ modelindeki bu çift kamera artık UHD yani 4K video çekebiliyor.

Tüm modellerin arkasında bulunan kameralardan ikisi sayesinde  telefon, 4K UHD video kaydı, süper yavaş çekim, düşük ışıkta kaliteyi arttıran Bright Night, ve portre moduna rakip olarak geliştirilen Stage Night modlarında fotoğraf ve videolar çekebiliyor. S10 ve S10+ modellerinde yer alan üçüncü kamera ise görüntüyü bozmadan yakınlaştırma yapabiliyor. Samsung’un bu kameralarda en çok üstünde durduğu şey ise, 123 dereceye varan bir genişlikte Ultra Geniş çekim yapabiliyor.

S10 serisinin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise ilk defa Huawei ile tanıdığımız sırt sırta şarj özelliği. Artık S10 ailesindeki modeller ile de, kablosuz şarj özelliğine sahip bir telefonu yaklaştırarak şarj edebileceksiniz.

Etkinlikte yeni modellerin Amerika fiyatları şöyle açıklandı;

Galaxy S10e (6GB RAM / 128 GB Hafıza): 749 $

Galaxy S10 (8GB RAM / 128 GB Hafıza): 899 $

Galaxy S10+ (8GB RAM / 128 GB Hafıza): 999 $

Etkinlikten hemen sonra Samsung Türkiye, bu yeni S10 ailesinin Türkiye fiyatlarını açıkladı. İşte o fiyatlar;

Galaxy S10e (6GB RAM / 128 GB Hafıza): 5499 ₺

Galaxy S10 (8GB RAM / 128 GB Hafıza): 6599 ₺

Galaxy S10+ (8GB RAM / 128 GB Hafıza): 7499 ₺

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Ankesörlü Telefonlar Bayram Boyunca ÜCRETSİZ Önceki Yazı
PDF Özgeçmiş Oluşturma Robotu [ÜCRETSİZ] Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak