Arama

Konuşmayı Yazıya Çeviren Web Sitesi dictation.io

  • Paylaş:
post-title

Günümüzde bilgisayarlar ve akıllı telefonlarımız bizim yerimize herşeyi yapıyorlar. Akıllı asistan çözümleriyle telefonumuzu elimize almadan hemen herşeyimizi yapabiliyoruz. Ancak halen daha şöyle biz konuştukça bunu yazıya döken ve en önemlisi bunu stabil yapabilen bir uygulama çok fazla görmemiştik. Şimdi konumuz olan web sitesi işte bunu tam manasıyla yerine getirebiliyor. 

dictation.io sitesi basitçe konuşmalarımızı yazıya dönüştüren bir site olarak karşımıza çıkıyor. Yani aslında en sevdiğimiz site türlerinden biri. Sadece yapacağı işe odaklanan basit görünen güçlü bir web sitesi. Siteyi kullanmak o kadar basit ki, tek yapmanız gereken dictation.io web sitesine gitmek. Siteye girdiğinizde aşağıdaki ekran sizi karşılıyor olacak.

Ana sayfasında size uygulama hakkında bilgiler veriliyor. Burada kaç dilde yazabileceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitenin en güzel taraflarından biri Türkçe dil seçeneğinin olması. Bu sayfada "Launch Dictation" butonuna bastığınızda asıl işlemlerimizi yapacağımız sayfaya geçmiş oluyoruz.

Karşınıza çıkan sayfada beyaz not defteri görünümlü kısımda bulunan Start butonuna basarak konuşmaya başlayabilirsiniz. Tabi web sitesinin sizin sesinizi alabilmesi için öncelikle tarayıcınıza mikrofon erişimi için izin vermeniz gerekecektir. Zaten web sitesi sizin tarayıcı bilgilerinizden kullandığınız dili otomatik olarak seçiyor. Ama yine de isterseniz dil tercihinizi de bu sayfadan değiştirebiliyorsunuz. 

Eğer konuşmanızı yazıya dökerken, "yeni satır" gibi emirler vermek veya noktalama işaretlerini de kullanmak isterseniz "Speech Recognation commands" butonuna tıklayarak, seçtiğiniz dilde bu işaretlerin karşılığı olan kelime gruplarını görebilirsiniz.

Aynı zamanda burada aldığınız notları bilgisayarınıza kaydedebilir, eposta gönderebilir, yazdırabilir hatta Twitter'da paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak