Devam Et
Logo
Blog

Instagram ve Facebook Çöktü mü ?

Son bir kaç saattir dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından olan Instagram ve Facebook'da yaşanan aksaklıklar, kullanıcılarda tek bir soruyu akla getirdi. Uygulamalar çöktü mü ? Çöktüyse sebebi ne olaki ?

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de hemen hemen herkesin kullandığı sosyal medya uygulamalarından olan Instagram ve Facebook'da bugün akşam saatlerinden beri sebebi belli olmayan bir aksaklık yaşanıyor.  Sebebinin ne olduğu şirket yetkilileri tarafından henüz açıklanmadı. 

Kullanıcılar Instagram'da akış sayfasının yenilenmediğini ve fotoğraf paylaşmakta sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Benzer şekilde Facebook'da ise durum güncellemesi yapamadıklarını belirtiyorlar. 

Bunların üzerine birde akşam saat 21:00 sularında dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'da da sıkıntılar baş gösterince, insan işin içinde başka bir iş varmı diye düşünmekten kendini alamıyor. Zira bildiğiniz gibi Instagram, WhatsApp ve Facebook artık Facebook'a bağlı olan uygulamalar.

Konuyla alakalı bakan yardımcısından açıklama

Sıkıntıların büyümesi ve ses getirmesi üzerine Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih SAYAN, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bakan yardımcısı, paylaştığı tweette; "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinin" siber olayları 7/24 takip ettiğini belirtti.

Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizde de kısmen hissedilmektedir. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir. pic.twitter.com/fASZM622LH

— Dr. ÖMER FATİH SAYAN (@ofatihsayan) 13 Mart 2019

 

 

 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Youtube'dan Çevrimdışı Video İzlemeye Hazır Olun Önceki Yazı
Yazılıma Yeni Başlayanlar İçin Rehber Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak