Devam Et
Logo
Blog

iCloud'dan Android'e Rehber Taşıma

iPhone'unuzdan vazgeçip artık bir Android telefona geçiş yaptınız ve rehberiniz iPhone'unuzda mı kaldı ? iCloud hesap bilgilerinizi hatırlıyorsanız korkmayın, rehberini rahatlıkla aktarabilirsiniz. 

Son zamanlarda Android tarafında hem tasarımsal açıdan hem de fonksiyonellik açısından harikulade cihazlar üretilmeye başlandı. Bu cihazların öncüsü her ne kadar Samsung olsa da Huawei, Xiaomi, LG gibi markaların cihazlarıda geri kalır nitelikte değil. Apple'ın ise iPhone'larda insanı hayrete düşüren özellikler çıkarmaması, hatta diğer modellerde alışık olduğumuz özellikleri dahi yeni modellerinde uygulamaması hali hazırdaki iPhone sahipleri düşündürüyor. Hal bu olunca iPhone sahipleri artık Android tarafına geçmeye başlıyor. 

Tabi günümüzdeki en büyük sorunlardan birtanesi; "Arkadaşlar rehberim silindi. Lütfen telefon numaranızı gönderirmisiniz" şeklinde bir paylaşımla, onlarca hatta yüzlerce kişinin telefon numarasını baştan kaydetmek. Bunun yanı sıra telefonunu kaydetmediğiniz kişilerin alınganlığına maruz kalmak. Sizi bu dertten kurtarmak istiyoruz. Şimdi dikkatlice okuyun.

1- iCloud'a Girin

Bilgisayarınızın internet tarayıcısından icloud.com'a girin. Karşınıza gelen ekrandan iCloud kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. 

2- Kişiler Sayfasını Açın 

Karşınıza gelen iOS menüsü benzeri sayfadan Kişiler ikonuna tıklayın ve Kişiler sayfasını açın.

3- Kişiler vCard'ını Oluşturun ve İndirin

Bu sayfada karşınıza rehberinizde kayıtlı olan tüm kişiler çıkacaktır. Öncelikle ekran görüntümüzde açık mavi olarak işaretlenmiş olan listeden bir isme tıkladıktan sonra CTRL + A kombinasyonu ile tüm kişileri seçin. Seçimi yaptıktan sonra sizin listenizde aynı şekilde mavi renkte olacaktır.  Daha sonra sol alt köşede buluna ayar ikonuna tıklayarak ekran görüntümüzdeki küçük menüyü açın. Burada "vCard'ı Dışa Aktar" linkine tıklayın. Tıkladıktan sonra tüm kişileriniz .vcf uzantılı bir dosya olarak bilgisayarınıza indirilecektir.

İndirdiğiniz bu dosyayı yeni Adnroid telefonunuza bir şekilde gönderin. (En güzel ve kolay yolu e-posta ile göndermektir.) Telefonunuza aktardıktan sonra bu .vcf uızantılı dosyanın üzerine tıkladığınızda otomatik olarak dosya içerisindeki tüm kişileri rehberinize aktaracaktır. 

.vcf uzantılı dosyalar için, hem Android hem iOS uzantılı cihazlarda çalışan, global bir rehber dosyası diyebiliriz. Ara ara cihazınızda, tüm kişilerinizi vCard olarak dışa aktarıp kenarda köşede kayıt altında tutabilirsiniz. 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

IIS'de HTTP'yi HTTPS'ye Yönlendirme Önceki Yazı
Youtube'da Tek Hesap İle Farklı Kanal Açma Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak