Arama

Apple Glass Özellikleri ve Fiyatı

  • Paylaş:
post-title

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü uzun zamandır gündemde.  Artırılmış gerçeklik teknolojisini sunması beklenen gözlük, özellikleriyle oldukça dikkat çekici. Teknolojide oldukça ileride olan Apple, her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu gözlük, dışarıdan standart bir gözlük gibi gözükecek. Ücreti ise, 499 dolar olarak satışa sunulması düşünülüyor.

İçinde LiDAR tarayıcı bulunacak olan Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü, bu teknoloji sayesinde,  ortamın derinliğini algılayabilecek. Aslında bu teknoloji, yeni nesil iPad Pro’da da bulunmaktadır. Bu nedenle; bu teknolojiyi gözlüklerde görmek de oldukça heyecan verici olacak. Apple Watch’da olduğu gibi kullanıcılar yine sınırlar belirleyebilecek, hayatlarını kolaylaştıracak. Ekrana, bilgi işlemekten öte, bilgileri de direkt getirebilecek olan Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü, kablosuz bağlantıyı da kullanabilecek.

Starboard’ adı verilen bir kullanıcı arayüzü çalıştırması beklenen gözlüklerin her iki camında da bu bilgiler görülebilecek ve el hareketleri sayesinde değiştirilebilecek. Yani gözlüğün kontrolü el hareketleriyle olacak.  Diğer iPhone modelleriyle de senkronize bir şekilde çalışabilecek. Örneğin; iPhone’unuza gelen bildirimleri kendi ekranına yansıtabilecek bir sisteme sahip olacak. Paylaşılan bilgilere göre içinde App Store hizmeti de sunacak.

Apple Glass adını taşıması beklenen ürünün 2022 yılında satışa sunulabileceği konuşuluyor. 

Bir yorum bırak