Logo
Blog

Twitter Hesabınızı Onaylayın

Twitter daha çok ünlü isimlerin, siyasi kişilerin, marka veya büyük şirketlerin hesaplarının güvenilirliğini arttırkmak amacıyla 2009 yılında hesaplarını onaylatabilme seçeniğini hayata sunmuştu. Bu profil rozeti adı verilen simgeyi gördüğünüzde hesabın gerçek kişiye ait olduğunu anlıyorduk. Bu süreçte tam 187 bin kullanıcının hesabı onaylatılmıştı.

Şimdi ise Twitter bunu daha geniş kitlelerin kullanabilmesi için halka açtı smiley. Artık sizde Twitter'ın bazı güvenlik sorularını yanıtlayarak Twitter Profil Rozeti kazanabilirsiniz.

Onaylatabilmeniz için izleyeceğiniz adımlar ise şöyle;

1- Buraya tıklayarak ilgili Twitter sayfasına girin,

2- Sayfanın en altında "Bir hesabın onaylanması için istek gönderme" başlığı altındaki form linkine tıklayın.

3- Burada Twitter sizden profil bilgileriniz doğru ve eksiksiz girmenizi isteyecek. (Profil fotoğrafınız, cep telefonu numaranız ve e-mail adresinizin doğrulanması, websitenizin yazılı olması vs.)

3- Sonraki sayfalarda ise sizlerden istenen bilgileri doldurarak başvuru işlemini tamamlayın. Bu bilgiler de size porifilinizin bulunduğu en az iki websitesi istiyor ve hesabınızı neden doğrulatmak istediğinizi soruyor.

Bu aşamadan sonra Twitter, hesabınızı inceliyor, başvurunuzu değerlendiriyor ve e-mail adresiniz aracılığıyla sizinle iletişime geçiyor.

 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Gmail'e İkinci Mail Hesabı Ekleme Önceki Yazı
Suya Düşen Telefonunuzu Kurtarmanız İçin 10 Öneri Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak