Logo
Blog

Mark Zuckerberg Facebook Hisselerini Satışa Çıkarıyor

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg önümüzdeki 18 ay içerisinde 35 ila 75 milyon Facebook hissesini satışa çıkaracağını açıkladı. Şuanda bir hissesi 170 dolar civarı olan Facebook'da satışa çıkması beklenen hisselerin toplam değeri yaklaşık 12.7 milyar dolar ediyor.

Geçtiğimiz cuma günü Facebook hesabından yaptığı açıklamada (açıklama metnini aşağıdaki görselden okuyabilirsiniz) satışa çıkarmayı planladığı hisselerden elde edeceği gelirin tamamını eşi ile birlikte kurduğu vakıf olan Chan Zuckerberg İnisiyatifi‘ne bağışlayacağını söyledi. Eşi Priscilla ile birlikte küresel sorunları çözmek için sorumluluk hissettiğini söyleyen Zuckerberg, bu bağış ile eğitim, bilim ve savunmada daha iyi işler yapılmasını istiyor.

Aralık 2015'de kurulan vakfın bir sosyal vizyona sahip olduğunu belirten, ilk günden bu yana ilk defa bu kadar büyük destek alacağını da yazdı. 

İşte Mark Zuckerberg'in Cuma günü Facebook üzerinden paylaştığı yazısı;

Kaynak: webrazzi.com

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Chrome Cache Temizleme Önceki Yazı
Suya Düşen Telefonunuzu Kurtarmanız İçin 10 Öneri Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak