Logo
Blog

Jquery Mobile Giriş

Günümüz internet dünyasında artık tasarımcılar ve web developerlar mobil cihazlar için ayrı tasarımlar yapıyorlar. Çünkü masaüstü bilgisayarlar için yapılan tasarımlar bazen akıllı cihazlarımızda ve tabletlerimizde istediğimiz gibi görüntülenemiyor. Buda doğal olarak istemediğimiz bi durum. Bunu çözmek için jquery bizlere muaazzam bir kütüphane sunuyor. 

Jquery Mobile ismini verdiği bu kütüphane ile harika siteler oluşturabilir, hatta PhoneGap gibi hizmetler aracılığıyla mobil platformlar için hibrit uygulamalar geliştirebilirsiniz.  Zira bu kütüphane ile birçok hazır component (butonlar, liste yapıları vs.) bulabiliyorsunuz.

Öncelikle buraya tıklayarak Copy-and-Paste snippet for jQuery CDN hosted files yazan kısmın altındaki üç linki alıp projenize dahil edin. Bundan sonra ise yapmanız gereken sadece klasik html tag'larına data-role atamak. Örneklendirecek olursak şöyleki;

<a href="#">Anchor</a>

 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

jQuery hasClass() Metodu Önceki Yazı
jQuery addClass ve removeClass Fonksiyonları Sonraki Yazı

1 Yorum

  1. Faydalı bir yazı herkese tavsiye ederim...

Bir Yorumda Sen Bırak