Logo
Blog

iPhone X'i DFU Moduna Alma

Apple'ın 10. yılına özel, farklı bir konseptte ürettiği iPhone X üzerinde home butonunu kullanmayarak farklı bir iPhone modeli üretti. Bu farklılık bir çok kullanıcının aklında soru işaretlerine sebep oldu. 

Apple'ın kararlı işletim sistemi iOS sayesinde her ne kadar sık ihtiyaç duyulmasa da bazen iPhonelarda telefonu DFU moduna almak gerekiyor. Açılımı Device Firmware Upgrade mode (Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu) olan DFU modu, yanıt vermeyen bir iPhone'u fabrika ayarlarına döndürmeye yarayan en kullanışlı yol olarak bilinir. 

Şimdi gelin home butonu olmayan bir iPhone'da bu moda nasıl geçeceğimize bakalım.

Bu aşamada şu uyarıyı yapmakta fayda var. Bu işlemler sırasında tüm sorumluluk size aittir. Çok nadir de olsa bazen bağlantı kopmalarından kaynaklı sorunlar oluşabiliyor.

Öncelikle size lazım olan yazılım iTunes. iTunes'un güncel versiyonunun yüklü olduğu bir bilgisayara, orjinal kablosu ile iPhone'nunuzu bağlayın ve cihazı kapatın. 

Daha sonra iPhone'nunuzun güç tuşuna basılı tutun ve Apple logosu görünene kadar bekleyin. Apple logosu görünür görünmez güç tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna da basılı tutun. Yaklaşık 10 saniye iki tuşa birlikte basmaya devam ettikten sonra güç tuşunu bırakarak 5 saniye kadar ses kısma tuşuna basmaya devam edin. 

Eğer işlem başarılı olduysa iTunes üzerinde aşağıdaki görseldeki gibi bir kurtarma ekranı gelecek ve iPhone'nunuzun ekranı siyah olacaktır.

Bundan sonra yapacağınız işlemler çok basit. Sadece, gelen kurtarma ekranı üzerinde iPhone'u Geri Yükle butonuna tıklayın ve cihazın gerek iOS sürümünü indirip kurmasını bekleyin. Daha sonra kendi kendine geri yükleme işlemini yapıp DFU modundan çıkacaktır

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Samsung Galaxy X Geliyor Önceki Yazı
Samsung'dan Kritik Uyarı ! Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak