Logo
Blog

Android'de DNS Değiştirme (Programsız)

Merhaba arkadaşlar;

DNS ayarlarının değiştirilmesi sadece erişim yasağı olan sitelere erişmenizi sağlamaz, aynı zamanda internet hızınızın değşmesinde de önemli bir rol oynar. Günümüzde internete erişmek için en çok cebimizde ki mobil cihazları kullandığımız için sizlere Android işletim sistemin de ayarların nasıl değiştirildiğini resimlerle anlatacağım.

1-) Öncelikle menüden ayarlara girin;

2-) Bağlantılar sekmesinin altında WiFi'ye tıklayın

3-) Açılan sayfada kullandığınız kablosuz ağın üzerine basılı tutun. Örneğin ben Taskesen ağına basılı tuttun ve aşağıdaki sayfa açıldı

4-) Açılan bu küçük pencere de Ağ Yapısını Değiştirin kısmına tıklayın aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir.

5-) Açılan bu sayfada Gelişmiş Seçenekleri Göster kısmını işaretleyince aşağıdaki ek kısımlar görülecek. Aşağı doğru kaydırın ve evveett DNS adreslerini yazacağınız alanlar açılmış oldu. Buraya istediğiniz DNS adresini yazabilirsiniz. Ben Google'ın DNS adreslerini kullanıyorum, hızından da gayet memnunum. 

 

NOT: Ben ayarları Samsung Note 4 üzerinde yaptım. Bütün Android cihazlarda hemen hemen aynıdır. Ama yinede yapamadığınız bir yer olursa yorum bölümüne yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Android Telefonunuzu Hızlandırın Önceki Yazı
Android Cihazınızda Fotoğraflarınız Silinmemiş Olabilir! Sonraki Yazı

3 Yorum

  1. Uzun zaman aradığım bir konuydu çok teşekkürler

  2. Sizlere faydalı olduysak ne mutlu bize

  3. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler

Bir Yorumda Sen Bırak