Logo
Blog

Android Cihazınızda Fotoğraflarınız Silinmemiş Olabilir!

Google'ın Android'i satın alıp kendi hesaplarıyla senkron hale getirmesinden sonra Android cihazlar daha kullanılabilir hale geldi. Buna kimsenin itirazı yoktur heralde. En güzeli de siz bilmeseniz bile sizin cihazınızdaki eski fotoğrafları da kaydetmesidir. 

Google'ın Android cihazlarla gömülü olarak sunduğu Fotoğraflar uygulaması ile birlikte sizin cihazınızda açtığınız gmail hesabı üzerine sizin galerinizde ki tüm resimleri senkron tutmasıdır. Şöyleki;

Siz bir resim veya video çektiğinizde resim önce galeriye kaydedilir. Daha sonra herhangi bir kablosuz ağa bağlandığınızda otomatik olarak Fotoğraflar uygulaması ile senkronize edecek. Siz bu resmi galerinizden silseniz bile bu uygulamada kalacaktır. 

Ama sakın fotoğraflarım Google'ın elinde diye tedirgin olmayın. Fotoğraflarınızın 3. şahıslarla paylaşılmadığını ve asla paylaşılmayacağını Google garanti ediyor. E bir saldırı durumunda da Google'ın güvenlik yazılımları azımsanacak bişe değil hani. 

Şimdi hemen telefonunuzdan Fotoğraflar uygulamasına girin. Emin olun aaa bu resimdemi burdaymış ya iyiki silinmemiş dediğiniz resimlere rastlayıp mutlu olacaksınz. 

Author

Muhammed Yusuf TAŞKESENLİGİL

Hakkında: Hakkında: 2015 Haziran ayında KTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıldır web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. HTML, CSS, JavaScript ve PHP alanlarında proje geliştiriyorum. Teknolojiyi seven ve hayatının her alanında kullanan biriyim.

Android'de DNS Değiştirme (Programsız) Önceki Yazı
Android Telefonunuzu Hızlandırın Sonraki Yazı

0 Yorum

    Henüz hiç yorum eklenmemiş!

Bir Yorumda Sen Bırak